Kategorie

Sauna do włosów - hit czy kit?

Sauna do włosów - hit czy kit?

 (0)    0

  Porady i inspiracje

Sauna do włosów to narzędzie używane w celu poprawy stanu i wyglądu włosów. Zazwyczaj wygląda jak klosz lub kaptur, który pasuje do głowy, a jego wnętrze jest wyposażone w elementy grzewcze, które generują ciepło. Ciepło tworzy parę, która otacza włosy, otwierając łuski włosa i pozwala na lepsze wnikanie odżywek i masek do wnętrza włosów. Może to pomóc w lepszym nawilżeniu i odżywieniu włosów, a także w poprawie ich tekstury i wyglądu. 

Czym jest sauna do salonu fryzjerskiego?

Zacznijmy od tego, że sauna do włosów to urządzenie, które możesz umieścić w swoim salonie – najczęściej występuje w wersji na statywie z regulacją wysokości. Wizualnie oraz gabarytowo jest podobne np. do suszarki hełmowej. Jednak jej głównym zadaniem jest regeneracja oraz nawilżanie włosów poprzez wytwarzanie pary wodnej oddziaływującej na pasma. Urządzenie posiada specjalny zbiornik na wodę destylowaną, który pod wpływem nagrzewania (maksymalnie do około 40 stopni Celsjusza) produkuje parę wodną. Odpowiada ona za uzyskanie efektu jak w saunie. Alternatywny sposób uzyskania pary (mgiełki) to wykorzystanie w tym celu fal ultradźwiękowych. Oddziaływają one na wodę i uwalniają cząsteczki mgły. Istnieje wiele opinii, że jest to skuteczniejszy sposób oddziaływania sauny na włosy, gdyż cząsteczki mgły są lekkie i potrafią przenikać do głębszych warstw włosa.

Bez względu na to, w jaki sposób para woda jest uwalniana w saunie, należy docenić jej skuteczne oddziaływanie na fryzurę. Jej zadaniem jest rozchylanie łusek – co przekłada się na lepsze oraz głębsze wnikanie nałożonych wcześniej na pasma kosmetyków. Co możesz nakładać włosy klientów przed zabiegiem w saunie? Warto sięgnąć po sprawdzone produkty do regeneracji włosów – możesz sprawdzić m.in. co oferuje uznana włoska marka Alter Ego. Kosmetyki powinny zawierać wiele kompleksowo działających składników aktywnych – takich jak naturalny jedwab. Pozytywne działanie na włosy mają również keratyna czy witamina B5. Jakie jest zadanie kosmetyków? Głównie odpowiadają za głębokie nawilżenie łuski włosa, odżywianie pasm oraz wygładzenie kosmyków. Oczywiście dobór produktu powinien być indywidualny – w zależności od typu włosów klienta.

Sauna do włosy – na czym polega?

Przejdźmy do strony praktycznej zabiegu. Sauna na włosy to zabieg, który przede wszystkim nie jest czasochłonny ani skomplikowany do przeprowadzenia. Doskonale sprawdzi się jako szybki i skuteczny sposób na regenerację włosów – bez długiego oczekiwania na fotelu fryzjerskim oraz z niemal natychmiastowym efektem.

  •          Rozpocznij od dokładnego umycia włosów szamponem (dla odpowiedniego efektu można dwukrotnie). Zadaniem szamponu w tym przypadku jest skuteczne oczyszczenie pasm z różnorodnych zanieczyszczeń, pozostałości środków kosmetycznych czy nadmiaru łoju.
  •          Następnie należy nanieść na mokre włosy klienta odpowiedni kosmetyk regenerujący i nawilżający, najlepiej po całej długości włosa. Finalnie ma on przenikać w jego strukturę. Pamiętaj, aby wcześniej dokładnie ocenić typ włosów klienta i pod tym kątem dobrać odpowiedni produkt.
  •          Gdy już nałożysz produkt, a sauna do włosów jest gotowa do pracy, należy umieścić głowę/włosy klienta pod pokrywą urządzenia. Dłuższe fryzury wcześniej trzeba odpowiednio spiąć, aby zmieściły się pod wspomnianą pokrywą.
  •          Woda destylowana w pojemniku nagrzewa się i uwalnia się para woda. Powstaje ona pod wpływem temperatury lub przy wykorzystaniu ultradźwięków. Para oddziałuje  zarówno na pasma, jak i skórę głowy. W saunie klient spędza około 20 minut
  •          Po upływie około 20 minut należy zmyć kosmetyk z włosów – poprzez przepłukanie ich na przemian ciepłą i chłodną wodą. Takie zabieg ma na celu zamknięcia łusek. Cały zabieg trwa około pół godziny.

Sauna do włosów z ozonem czy sauna parowa na włosy?

Jak widzisz, sauna do salonu fryzjerskiego to ciekawy sposób na regenerację każdego typu włosów – możesz go polecać szczególnie klientom z przesuszonymi, łamliwymi kosmykami. Zabieg działa odżywiająco na zniszczone włosy np. po koloryzacjach, rozjaśnianiu czy trwałej ondulacji. Z drugiej strony jest to również dobry sposób na zainteresowanie klientów swoją ofertą.

Sauna na włosy – efekty

Sauna dla włosów ma wiele zalet.  Przede wszystkim otwiera łuski włosa, a to pozwala kosmetykom na lepsze wnikanie w ich strukturę. Przejdźmy teraz do efektów, jakie zapewnia zabieg – te warto przekazać swoim klientom. Może być to kluczowy czynnik, który zaważy o ich pozytywnej decyzji na skorzystanie z sauny do włosów.

Po zabiegu pasma nie elektryzują się ani nie puszą – warto go stosować w okresie jesienno-zimowym, w którym często nosimy nakrycia głowy. Para oddziaływująca na fryzurę ma również wiele pozytywnych właściwości dla osób z kręconymi włosami. Poprawia elastyczność kosmyków i pomaga wydobyć maksymalny skręt włosa.

Czy sauna do włosów jest bezpieczna?

Stosowanie sauny do włosów jest bezpieczne, ale ma pewne przeciwwskazania. Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło, a używane kosmetyki pachną bardzo intensywnie. Osoby nadwrażliwe na takie aspekty mogą czuć się niekomfortowo podczas zabiegu, a w skrajnych przypadkach mogą skarżyć się na ból głowy.

Zabiegu nie powinno się stosować w przypadku dolegliwości skórnych, takich, jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry głowy. Należy również uważać, gdy na skórze głowy znajduje się dużo pryszczy i wyprysków. Taki stan skalpu warto skonsultować ze specjalistą i zapytać go o możliwość poddania się saunie na włosy.

Zabieg zregeneruje włosy i poprawi ich wygląd, ale w przypadku farbowanych pasm może powodować utratę pigmentu, a co za tym idzie - intensywności koloru.

Sauna na włosy – cena usługi

Średni koszt usługi mieści się w przedziale około 60-100 złotych. Zależy to oczywiście od miejsca, renomy salonu, a także kilku innych czynników. Są miejsca, w których cena za zabiegi wykracza poza wskazane widełki.

Sauna na włosy może być oferowana zarówno jednorazowo, jak i w pakiecie. W pierwszym przypadku jest to dobra opcja, aby odżywić zdrowe, będące w dobrej kondycji włosy. W drugim zaś, warto powtarzać zabieg co około 3-4 tygodnie gdy włosy są zniszczone i wymagają intensywnej regeneracji. 

 (0)    0

Komentarze są zamknięte dla tego wpisu