Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 50 ml Zobacz większe

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 50 ml

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 50 ml - pojemność idealna "do torebki"

To ŚRODEK ODKAŻAJĄCY, który niszczy drobnoustroje, takie jak bakterie i wirusy.

Zawiera nadtlenek wodoru, alkohol, kwas mlekowy oraz oleje mineralne pomagające utrzymać nawilżenie dłoni.

  • NIE WYSUSZA SKÓRY
  • SZYBKA ABSORBCJA
  • NIE WYMAGA SPŁUKIWANIA
  • PH 3.0-3.5

NADTLENEK WODORU O STĘŻENIU 3%, CZYLI ZNANA NAM WSZYSTKIM WODA UTLENIONA.

Nadtlenek wodoru (H2O2) - nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków, jedna z bardziej reaktywnych form tlenu. Stosowany w procesach dezynfekcji. Posiada wszechstronne zastosowanie, zarówno w medycynie jak i gospodarstwie domowym (np. dezynfekcja, wybielanie, usuwanie zapachów).

„Działanie mikrobójcze. 

Nadtlenek wodoru jest aktywny przeciwko szerokiemu zakresowi drobnoustrojów, włączając w to bakterie, drożdże, grzyby, wirusy i spory. 0,5% przyspieszony nadtlenek wodoru wykazał aktywności bakteriobójcze i wirusobójcze w 1 minutę, a aktywność prątkobójczą i grzybobójczą w 5 minut.”

KWAS MLEKOWY ORAZ PARAFINA:

Zapewnia nawilżenie skóry i zapobieganie nadmiernemu wysuszaniu, co jest wadą preparatów opartych na alkoholu etylowym

  • Kwas mlekowy

Substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Wykazuje właściwości antybakteryjne oraz pełni role regulatora pH. Kwas mlekowy stosowany jest głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższych stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp.

  • Parafina ciekła/Olej mineralny, 

Parafina nie wnika w naskórek. Zastosowana w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjna (film). Dzięki temu zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni - jest to pośrednie działanie nawilżające. W efekcie, parafina zmiękcza i wygładza skórę.

 

ZAPACH:

  • Alkohol mirystylowy 

Składnik kompozycji zapachowej o kokosowo-owocowym zapachu, zmiękcza skórę i chroni przed utratą wilgoci.

  • Eugenol

Utleniając eugenol można otrzymać wanilinę. Eugenol jest związkiem zapachowym, będącym podstawowym składnikiem olejku z goździków. Występuje też w cynamonie.

Marka:Bioelixire