Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 300 ml Zobacz większe

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 300 ml

Bioelixire Emulsja do dezynfekcji rąk 300 ml

To ŚRODEK ODKAŻAJĄCY, który niszczy drobnoustroje, takie jak bakterie i wirusy.

Zawiera nadtlenek wodoru, alkohol, kwas mlekowy oraz oleje mineralne pomagające utrzymać nawilżenie dłoni.

  • NIE WYSUSZA SKÓRY
  • SZYBKA ABSORBCJA
  • NIE WYMAGA SPŁUKIWANIA
  • PH 3.0-3.5

NADTLENEK WODORU O STĘŻENIU 3%, CZYLI ZNANA NAM WSZYSTKIM WODA UTLENIONA.

Nadtlenek wodoru (H2O2) - nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków, jedna z bardziej reaktywnych form tlenu. Stosowany w procesach dezynfekcji. Posiada wszechstronne zastosowanie, zarówno w medycynie jak i gospodarstwie domowym (np. dezynfekcja, wybielanie, usuwanie zapachów).

„Działanie mikrobójcze. 

Nadtlenek wodoru jest aktywny przeciwko szerokiemu zakresowi drobnoustrojów, włączając w to bakterie, drożdże, grzyby, wirusy i spory. 0,5% przyspieszony nadtlenek wodoru wykazał aktywności bakteriobójcze i wirusobójcze w 1 minutę, a aktywność prątkobójczą i grzybobójczą w 5 minut.”

KWAS MLEKOWY ORAZ PARAFINA:

Zapewnia nawilżenie skóry i zapobieganie nadmiernemu wysuszaniu, co jest wadą preparatów opartych na alkoholu etylowym

  • Kwas mlekowy

Substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Wykazuje właściwości antybakteryjne oraz pełni role regulatora pH. Kwas mlekowy stosowany jest głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższych stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp.

  • Parafina ciekła/Olej mineralny, 

Parafina nie wnika w naskórek. Zastosowana w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjna (film). Dzięki temu zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni - jest to pośrednie działanie nawilżające. W efekcie, parafina zmiękcza i wygładza skórę.

 

ZAPACH:

  • Alkohol mirystylowy 

Składnik kompozycji zapachowej o kokosowo-owocowym zapachu, zmiękcza skórę i chroni przed utratą wilgoci.

  • Eugenol

Utleniając eugenol można otrzymać wanilinę. Eugenol jest związkiem zapachowym, będącym podstawowym składnikiem olejku z goździków. Występuje też w cynamonie.

Marka:Bioelixire